تاریخ : جمعه 25 بهمن 1398
کد 3617

رشد تعامل میان شهر‌های بزرگ موجب رونق گردشگری می‌شود

نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با گسترش تعامل میان شهرهای بزرگ کشور و استفاده از تجربیات یکدیگر می توانیم در زمینه گردشگری خارجی پیشرفت های بسیاری را شاهد باشیم
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز سونیا اندیش در حاشیه مراسم  شب فرهنگی استان اصفهان در تبریز با بیان اینکه ایجاد ارتباط فرهنگی میان شهرهای کشور به گسترش گردشگری کمک می کند گفت: رشد تعاملات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در داخل کشور دستاوردهای بزرگی در زمینه گردشگری بین‌المللی به وجود خواهد آورد.
وی با اشاره به پتانسیل های بالای موجود در کشور گفت: ایران کشوری چهار فصل هست و این پتانسیل می تواند گردشگران بسیاری را در فصول مختلف سال جذب کرده و موجب ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی شود.
وی ادامه داد:  تعامل بین شهرهای بزرگ و شناخت ظرفیت‌های موجود، سبب رشد شهرها و در نهایت توانمندسازی و توسعه‌یافتگی شهرها می‌شود.
عضو شورای شهر تبریز در پاسخ به این سوال که مترو تبریز چقدر پیشرفت داشته است گفت: فاز ۳ خط یک با وجود تحریم‌ها با مبلغ هر کیلومتر ۱۵۰ میلیارد تومان اجرا شد که این مقدار در سال‌های گذشته بسیار کمتر بوده است.
نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به همکاری شورا، شهرداری تبریز، قطار شهری و استانداری آذربایجان شرقی برای تکمیل خط یک مترو تبریز گفت: برای اجرای خط یک هزار و سیصد میلیارد تومان بودجه صرف شده است.
اندیش با اشاره به تاثیر مترو در کاهش آلودگی هوا و صرفه جویی در زمان و کاهش مصرف سوخت گفت: امیدواریم با همکاری دولت مترو تبریز با سرعت بیشتر اجرا شود.
عضو شورای شهر شهر تبریز با اشاره به ‌پیشرفت ۳۰ درصدی فاز یک خط دو مترو تبریز گفت در ۲ سال آینده می‌توان شاهد افتتاح این پروژه بود.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.