تاریخ : يکشنبه 20 بهمن 1398
کد 3603

بررسی لوایح شهرداری تبریز در صحن علنی شورای اسلامی شهر

لوایح شهرداری تبریز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز لایحه شـهرداري در خصوص تمدیـد مهلت اجرای بنـد 6 مصوبه شـماره 46  شورا و اعمال مساعدت و کاهش مبنای محاسبه عوارضی متعلقه ناشی از ابقاء اعیانی های اهالی منطقه زنگوله باغ ( خیابان الهیه جدیدو کوی زمزم و نبوت ) مصوب جلسه 79 کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شد.
در ادامه لایحه شـهرداري تبریز در خصوص اصلاح بند 4 ماده 8 و تبصره 6 ذیل بنـد مذکور در قراردادمشارکت مدنی فیمابین شـرکت عمران و توسعه به نمایندگی از طرف شهرداري تبریز با شرکت توسعه انبوهسـازان نگین آذربایجـان شـرقی در مورد اجراي پروژه مشـارکتی 600 واحـدي مجتمع مسـکونی شـهرك صدرا و فاز 2 اندیشه بررسی شد.
اعضای شورای شهر تبریز نسبت نحوه اجرا وپیامد‌های مشارکت‌ شهرداری در ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی در شهرک اندیشه ابراز نگرانی کردند .
محرم محمدزاده به عنوان مخالف در این خصوص گفت: همواره‌ سایر ارگان‌ها و نهادها در مشارکت با شهرداری بار کار را به شانه‌ شهرداری می‌گذارند و شهرداری به تنهایی نسبت به انجام تعهدات اقدام می‌کند باید دقت شود در این قرارداد چنین مشکلاتی پیش‌ نیاید تا هم شهرداری و هم شهروندان متضرر نشوند.
غلامحسین مسعودی ریحان نیز به عنوان موافق اظهار داشت: مشارکت شهرداری در احداث ۶۰۰ واحد مسکونی در شهرک اندیشه در راستای کاهش حاشیه نشینی و خطرات ناشی از فعالیت  گسل تبریز در محدوده گسل بوده  است.
وی افزود: تعهدات شهرداری طبق قرار‌داد با پیمانکار اجرا نشده و تلاش‌ها برای اخذ وام نیز به جایی ختم نشده و امروز پیمانکار هیچ راه دیگری برای اجرای پروژه  جز تغییر برخی مواد قرارداد ندارد.
فرج‌قلی‌زاده در پیشنهادی مطرح کرد:  براساس مستندات موجود پیمانکار توان اجرای پروژه‌ را ندارد و این بهانه‌که شهرداری به تعهدات خود عمل‌ نکرده قابل قبول نیست چون تعهدات شهرداری بعد از ۵۰ درصد اجرای پروژه بوده که هم اکنون تنها ۱۵ درصد پیشرفت از سال ۹۴ در پروژه دیده می‌شود.
 
این عضو شورا تاکید کرد: امکان‌ اینکه شهرداری در صورت اعطای مجوز پیش فروش به پیمانکار دچار مشکل شود وجود  دارد
این لایحه با در نظر گرفتن قانون پیش فروش مورد تصویب اعضا شورای اسلامی شهر تبریز قرار گرفت.
نامه فرمانداري شهرستان تبریز در خصوص تعرفه عوارض محلی سال ۱۳۹9 که در آن تاکید شده‌ بود افزایش تعرفه عوارض محلی و بهاي خدمات براساس افزایش نرخ تورم سالانه باشد و چک وجه التزام اخذ نشود بررسی و براساس تصمیم اعضای شورای شهر هیچ گونه مغایرتی در طرح تعرفه عوارض محلی با نرخ افزایش تورم سالانه مشاهده نشده و بر اخذ چک‌ وجه التزام نیز اصرار بر مصوبه شد.
همچنین در ادامه لایحه شهرداری تبریز در خصوص کمک مالی به مبلغ 15 میلیون و 200 هزار تومان از بابت عوارض و جرایم تخلفـات ساختمانی به دلیل عـدم امکان 8 فقره چک بانکی برگشتی و تقسـیط مجـدد باقیمانــده بـدهی و رفع پلمپ مغازه وی (مصوب جلسه 70 کمیسیون برنامه و بودجه ) مورد بررسی قرار گرفت.
فرج محمد قلیزاده با بیان اینکه این مساعدت ها باید برای تمامی شهروندان بصورت یکسان در نظر گرفته شود گفت: به لحاظ قانونی امکانات موجود باید بصورت مساوی بین شهروندان تقسیم شود.
وی افزود: در پایان این دوره از شورا در خصوص این تصمیمات باید پاسخگو باشیم.
کریم صادق زاده در خصوص مساعدت شورای شهر و شهرداری به شهروندان کم برخوردار گفت: مردم نیازمند و چشم انتظار کوچک‌ترین مساعدت‌های ما هستند. با تصویب کمک‌ به مردم کمک‌حال آنها باشیم.
وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم بررسی لوایح کمکی‌ در صحن شورا بررسی نشود سازوکاری تعریف کنیم تا در چهارچوب آن به مشکلات شهروندان رسیدگی شود.
محرم محمد زاده نیز اظهار داشت: بررسی لوایح مرتبط به مساعدت مالی با مکانیزم متفاوت و در زمان هایی غیر از جلسات علنی باید مورد بررسی قرار گیرد.
لایحه مذکور مورد تصویب اعضاء شورای اسلامی شهر تبریز قرار گرفت.
 

 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.