تاریخ : يکشنبه 22 دي 1398
کد 3540

فریدون بابایی اقدم؛

با وجود قوانین کامل در ساخت و ساز‌ها به قوانین‌ توجه نمی‌شود

فریدون بابایی اقدم با انتقاد از بی توجهی به قوانین در ساخت و سازها گفت: طی بازدید چند ساعته از شهر مشهد شاهد هیچ ساخت و ساز غیر مجازی در این شهر نبودیم.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز؛ وی با اشاره به سفر تعدادی از‌ اعضای شورای‌شهر و مدیران شهرداری به شهر مشهد گفت: فقدان انضباط اجتماعی و ساخت و ساز‌های غیر مجاز برای شهر مشکل ساز‌است.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: برخی در ساخت و ساز‌ها اصلا شهرداری را به حساب نمی‌آورند برای نظم بخشی به ساخت و ساز‌شهرداری پیشنهاد ایجاد معاونت پایش را پیشنهاددادیم.
بابایی اقدم تصریح کرد: اگر ساخت و ساز در تبریز و بخصوص بافت حاشیه‌نشین به این صورت پیش برود کوچه‌های تنگ در مواقع بحران به قبرستان تبدیل می‌شود.
وی با بیان اینکه قرار بود سازمان عمران و ساخت و ساز شهری را ایجاد شود اظهار داشت:در شهر‌های مختلف شهرداری دفاتر تسهیل‌گری را ایجاد کرده‌ اند که در تبریز فقط استانداری به این امر ورود کرده است.
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: شهرداری مشهد از طریق سازمان باز‌ آفرینی و شورای اجتماعی محلی توانسته در تقویت توان اجتماعی شهرداری و شورا مفید باشد.
وی خواستار اختصاص بودجه ۳۰۰ میلیارد تومانی برای رفع برخی مشکلات حاشیه نشینی و بافت فرسوده شد.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به بخشنامه وزارت کشور درخصوص خزانه متمرکز گفت: شورای شهر باید شهرداری را موظف به یک کاسه کردن هزینه و درآمد‌ها بکند.
بابایی اقدم از اعضای شورای‌ شهر خواست تا از تجربیات و دستاورد های شهر‌‌های دیگر الگو بگیرند.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.