تاریخ : دوشنبه 1 مرداد 1397
کد 2609

جلسه کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار برگزار شد؛

اعلام حمایت کمیسیون از مدارس طبیعت

اعضای کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار از مدرسه طبیعت دانشگاه تبریز بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، جلسه کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار با حضور اعضای کمیسیون در محل مدرسه طبیعت دانشگاه تبریز به ریاست سعید نیکوخصلت برگزار شد. اعضای شورای شهر در این جلسه ضمن بازید از این مناطق مختف این مدرسه در جریان فعالیت های آن قرار گرفتند.
سعید نیکوخصلت با بیان اینکه از زمان تشکیل کمیسیون پیگیر موضوع ارتقا ورزش و سلامت در شهر هستیم گفت: در بین پیگیری این کار با بحث مدارس طبیعت آشنا شدیم و طرح های پیشنهادی به کمیسیون رسید. او افزود: در این مدارس کودکان هم ورزش میکنند هم با مباحثی مانند کار تیمی آشنا می شوند. نیکوخصلت با بیان اینکه باید پیگیر صدور مجوز این مدارس باشیم تصریح کرد: در مناطق مختلف شهرداری می توان برای تاسیس این مدارس محل مناسب اختصاص داد. این عضو شورای شهر تصریح کرد: مدارس طبیعت تغییر رویکرد آموزشی را در پی خواهد داشت.
محمدباقر بهشتی عضو دیگر کمیسیون در این جلسه با اشاره به تجربه آموزشی کشورهای دیگر گفت: آموزش در مدارس کشور آموزش بر مبنای حفظ کردن است و این درست نیست.
شهرام دبیری نیز با تقدیر از عملکرد موسسین این مدرسه تاکید کرد: باید این نوع آموزش در آموزش و پرورش مورد اجرا قرار گیردو او افزود: در شورای آموزش و پرورش بر اجرای این کار تاکید خواهد شد. دبیری در بخش دیگری از سخنانش گفت: مدارس ما باید بجای آموزش کتابی به سمت آموزش عملی همراه با بازی برای کودکان حرکت کند.
شایان ذکر است، مدارس طبیعت در سالهای گذشته با مجور سازمان حفاظت محیط زیست در کشور تاسیس شده و در حال فعالیت هستند. این مدارس به منظور آشنایی و آشتی کودکان با طبیعت طراحی شده است.
نظرات شما
captcha refresh
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.