تاریخ : چهارشنبه 27 تير 1397
کد 2588

برگزاری جلسه کمیسیون عمران و حمل نقل و ترافیک با بررسی 3 لایحه

جلسه کمیسیون عمران و حمل نقل و ترافیک به ریاست محمد اشرف نیا و اعضا کمیسیون با بررسی سه لایحه برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در آغاز این جلسه لایحه مرتبط با واگذاری امرو مربوط به کنترل بلیط اتوبوس های تند رو با تعهد شرکت ایمن مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس تصمیم اعضا کمیسیون مقرر شد برابر با مقررات همکاری فی ما بین این شرکت پیمانکار و شرکت واحد اتوبوسرانی ادامه یابد.
در ادامه این جلسه معاون کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه کمیته امداد در راستای اشتغال زایی و ایجاد استقلال مالی مددجویان حرکت های مثبت بسیاری انجام داده است گفت:  تنوع شغلی بسیاری در میان مدد جویان ایجاد شده که یکی از آنها استفاده از این افراد در مباحث مربوط به حمل و نقل عمومی و پیک هی موتوری است.
وی افزود: طی سال جاری به لحاظ تقویت حمل و نقل از طریق موتور و همچنین کاهش میزان آلودگی هوا، کمیته امداد تصیم به خریداری تعدادی موتور سیکلت برقی برای این مددجویان و همچنین ایجاد منبع درآمدی برای ایشان گرفته است.
معاون کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه درخواست کمک مالی جهت تامین 20 درصد از هزینه خریداری موتورها را بصورت هبه از شورای اسلامی شهر تبریز نمود.
نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه سخنان معاون کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه میزان اصطحلاک این وسایل نقلیه باید مد نظر قرار گیرد گفت: در برخی موارد این موتورها طی چند سال دچار اصطحلاک باطری شده و خریداری این باطری ها مبلغی بیش از مبلغ یک موتور جدید را شامل می شود، در نتیجه با توجه به این قبیل موارد در انتخاب نوع وسیل باید دقت بیشتری داشت.
بر اساس نظر اعضا کمیسیون مقرر شد این نامه جهت بررسی بیشتر به کمیته فنی سازمان ترافیک و حمل و نقل ارجاع شود.
همچنین در ادامه این جلسه  طرح تفضیلی ایجاد راه دسترسی برای ساکنین واقع در کوی سپهر، تبدیل سه راهی ارتش به چهارراه  جهت کاهش ترافیک مرکز به سمت جنوب و طرح جامع اتوبان ولایت  بررسی شد.رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل گفت: ایجاد دسترسی سریع و آسان شهروندان به معابر اصلی باید مد نظر مسئولان قرار گیرد.
محمد اشرف نیا اظهار داشت: اما تمامی این دسترسی ها باید بصورت کارشناسی شده و اصولی مورد بررسی قرار گرفته سپس جهت بحث و تبادل نظر به کمیسیون مربوطه ارجاع شود.
در ادامه  این جلسه بررسی پروژه اتوبان ولایت و تقاطع امتداد بلوار آزادی با خیابان ارتش در دستور کار قرار گرفت.
 محمدحسین اسحقی معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز با ارائه توضیحاتی در خصوص طرح کلی پروژه گفت: شهرداری تبریز با توجه به لزوم تسریع در اجرای این پروژه، فاز اول اتصال بلوار استاندارد به کوی نصر، تقاطع اتوبان پاسداران و شهرک نصر را پس از بررسی طرح ها و طی مراحل مورد نیاز وارد فاز اجرایی کرده است.
وی همچنین در  ادامه بر اهمیت مسیر از طرف کوی نصر به سمت شرق تاکید کرد و خواستار تشکیل جلسه ای در خصوص بررسی این موضوع با حضور شهرداری منطقه پنج  شد.
فریدون بابایی اقدم دیگر عضو کمیسیون عمران شورای شهر تبریز نیز با اشاره به اهمیت این پروژه، آن را یکی از مهم ترین طرح های شهر تبریز دانست.
 وی به تکمیل رینگ های شهری تاکید کرده و گفت: بررسی این مسایل نیازمند تشکیل جلسات متعدد و ویژه ای است.
بابایی اقدم با اشاره به اینکه موضوع طرح جامع اتوبان ولایت بارها در صحن شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفته گفت: در صورت اجرای این طرح بسیاری از اراضی شهرداری تبریز که میتواند برای کاربری هایی همچون ساخت مسکن برای حاشیه نشینان مد نظر بوده  عملا از بین می رود.
وی با اشاره به اینکه این میزان از زمین حدود 200 هکتار است ادامه داد: در این مقدار از زمیسن براحتی میتووان 30 هزار واحد مسکونی ساخت.
گفتنی است؛ سایر اعضای کمیسیون وکارشناسان حاضر در جلسه نیز به ارائه نکته نظرات در این خصوص پرداختند.
 
محمد اشرف نیا ضمن تاکید بر ضرورت و اهمیت پروژه اتوبان ولایت پیشنهاد تشکیل جلسه ویژه با حضور مشاور طرح، معاونت های شهرسازی و فنی و عمرانی شهرداری تبریز، دفتر فنی استانداری و اداره راه و شهرسازی استان آذربایجانشرقی و کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر تبریز دادند.
یکی از دستورات دیگر کمیسیون عمران بررسی تقاطع امتداد بلوار آزادی و خیابان ارتش بود .
اسحقی معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز ضمن ارائه توضیحاتی به لزوم احداث تقاطع غیر همسطح در تقاطع مذکور تاکید کردند.
وی ضمن همچنین از بازگشایی امتداد ارتش به سمت پادگان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تلاقی خط 3 و 4 قطار هری تبریز در محدوده مذکوراهمیت ترافیکی پروژه را دو چندان می کند.
در ادامه اعضای کمیسیون وکارشناسان و همچنین شهردار منطقه 3 نظرات تکمیلی خود را در این راستا ارائه نمودند و در نهایت مقرر گردید موضوع به لحاظ ترافیکی بصورت جامع و از طریق مشاور پروژه بررسی و تصمیم نهایی اتخاذ گردد.
 
بر اهمیت تکمیل رینک های شهری و ماموریت هریک از ارگان ها و سازمان ها در این خصوص و همچنین مطالعات دقیق ترافیکی و شهری پروژه تاکید شد.

 
نظرات شما
captcha refresh
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.