تاریخ : جمعه 25 خرداد 1397
کد 2470

جلسه مشترک کمیسیون برنامه و بودجه و فرهنگی اجتماعی  شورای شهر تبریز برگزار شد؛

بررسی نحوه هزینه کرد بودجه برنامه‌های پیشنهادی تبریز 2018

جلسه مشترک دو کمیسیون برنامه و بودجه و فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز با هدف بررسی بودجه برنامه های پشنهادی تبریز 2018 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز،در این جلسه که با ریاست محمدباقر بهشتی، و اعضا دو کمیسیون برنامه و بودجه و فرهنگی اجتماعی برگزار شد، ریز برنامه های پیشنهادی هزینه کرد بودجه تبریز 2018 توسط نماینده شهردار و استاندار در رویداد تبریز 2018 مطرح شده و با اعمال تغییراتی به تصویب رسید.
محمدباقر بهشتی در آغاز این جلسه گفت: صنعت گردشگری یکی از بزرگترین و پربازده ‌ترین فعالیتهای اقتصادی در دنیا است که بالاترین میزان ارزش افزوده را ایجاد می‌کند و بطور مستقیم و غیر مستقیم، سایر فعالیتهای اقتصادی و فرهنگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه افزود: گردشگری یکی از منابع عمده درآمدزایی و ایجاد اشتغال در جهان به شمار می‌آید به طوریکه بسیاری از آن به عنوان صنعت اول دنیا یاد می‌کنند.
 وی افزود: در سال‌های اخیر گردشگری به عنوان صنعت بدون دود، منبع درآمد سرشار در تجارت جهانی شده رشد قابل توجه و چشمگیر گردشگری در پنجاه سال اخیر نشان دهنده اهمیت فراوان اقتصادی و اجتماعی این پدیده است.
بهشتی اظهار داشت: هدف اصلی در رویداد تبریز 2018 توسعه گردشگری، درآمدزایی و ایجاد اشتغال در شهر تبریز است.
وی ادامه داد: تعیین بودجه برای رویداد تبریز 2018 می تواند سرمایه گذاری مثبتی برای نخستین گام های اساسی در جهت جذب گردشگر بشمار بیاید.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: تعیین بودجه به منزله حیف و میل کردن اموال شهروندان و یا استفاده نابجا از بیت المال نیست، بلکه با بررسی دقیق و توجه به پیشنهادات ارائه شده، این مبالغ میتواند درآمدهای بیشتری را به شهرمان بازگرداند.
در  ادامه نیز نماینده شهردار و استاندار در تبریز 2018 گفت: نحوه هزینه کرد بودجه تبریز 2018 در جلسات هیات های تخصیص و تشخیص بررسی  کردیم و در نهایت این برنامه های پیشنهادی در قالب یازده بند آماده ارائه به شورا شده است.
میرعلی اصغر الموسوی افزود:  این پشنهادات در راستای حمایت از برنامه های مختلف فرهنگی، ورزشی، تبلیغات، گردشگری و ... تهیه و تدوین شده است.
 
درپایان جلسه، اعضا دو کمیسیون پس از بررسی و اعمال برخی تغییرات با اجرای برنامه های پیشنهادی موافقت کردند.
بر این اساس میتوان به افزایش مبالغ بند یک و دو برنامه های پیشنهادی و همچنین امکان تغییر 20 درصدی (کاهش و افزایش) در محل اعتبار ردیف رویداد تبریز 2018 توسط اعضا شورای سیاست گذاری اشاره کرد.
 
 

 
نظرات شما
captcha refresh
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.