تاریخ : سه شنبه 1 بهمن 1392
کد 104

نائب رئيس شوراي اسلامي شهر تبريز در دیدار از مركز اسناد و كتابخانه ملي شمال غرب؛

ضرورت همکاری دستگاه های استان جهت حفاظت از سابقه تاریخی مركز اسناد و كتابخانه ملی شمال غرب کشور
 نائب رئيس شوراي اسلامي شهر تبريز خواستار همكاري بيشتر تمام دستگاههاي استان با مركز اسناد و كتابخانه ملي شمال غرب، جهت نگهداري و حفاظت مناسب از سابقه تاريخي منطقه شد .

سعید محدث، نائب رئيس شوراي اسلامي شهر تبريز طي ديدار از مركز اسناد و كتابخانه ملي شمال غرب، از قسمتهاي مختلف مركز ديدن كرده و با توضيحات كارشناسان مركز با فعاليتهاي مركز آشنا شد .

وی ضمن تقدير از تلاشهاي كارشناسان در راستاي حفظ و نگهداري اسناد، با وجود مشكلات موجود اظهار داشت: مركز اسناد و كتابخانه ملي شمال غرب، مسئوليتي سنگين و رسالتي بزرگ در حفظ و نگهداري هويت و تاريخ اين منطقه دارد، چرا كه منطقه آذربايجان همواره در طول تاريخ فرهنگ و هنر و ادب و علم و  مبارزات آزاديخواهانه سرآمد و پيشتاز بوده است و بر همين اساس بايد اقدامات اساسي در جهت توسعه و تجهيز اين مركز صورت گيرد و اين نيز ميسر نخواهد بود مگر مسئولين دستگاهها و سازمانهاي ذيربط همكاري تنگاتنگي با اين مركز داشته باشند .
نائب رئيس شوراي اسلامي شهر تبريز  ضمن ابراز تأسف از محل نامناسب آرشيو مديريت شمال غرب، خواستار همكاري بيشتر تمام دستگاههاي استان با اين مركز، جهت نگهداري و حفاظت مناسب از سابقه تاريخي منطقه شد و ابراز اميدواري نمود که در آينده نزديك شاهد توسعه مناسب اين مركز باشيم .
در اين ديدار جوانپور مدير مركز اسناد و كتابخانه ملي شمال غرب، به بيان مسائل و مشكلات اين مركز از جمله محل فعلي ساختمان مركز و محدوديت و نامناسب بودن فضاي آرشيو اسناد پرداخت

powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.