تاریخ : سه شنبه 1 بهمن 1392
کد 103

رییس شورای شهر تبریز

تبریز در پایان برنامه 5 ساله متحول خواهد شد
 رئیس شورای اسلامی تبریز گفت: بر اساس برنامه ریزی های زمانبندی شده امیدواریم در پایان برنامه پنج ساله ترسیم شده تبریز به شهری پیشرفته با دارا بودن شاخصه های لازم تبدیل شود.
 دکتر شهرام دبیری در گفتگویی که با سایت نصر انجام داد، اظهار داشت:  همانطوری که در  سال های اخیر چهره تبریز دچار تحول شده است امیدواریم در سال های آتی نیز شاهد سرعت گرفتن این تحولات باشیم.
دکتر دبیری با بیان اینکه تبریز هیچ موقع برای شهری دو میلیون نفری احداث نشده بود افزود: ساختار فیزیکی شهر در سال های گذشته که بر اساس نیاز مردم و منطقه احداث شده بود در حال حاضر موجب شده است تا مسیر گشایی ها به یکی از اصلی ترین دغدغه شهرداری ها برای اصلاح هندسی شهر تبریز شود.
 وی ادامه داد: شهری که زیرساخت هایش بر اساس نیازهای آینده ترسیم و طراحی شود بی شک مشکلاتی از جمله بافت فرسوده برای آن نباید متصور شد.
 این عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصویب سیاست های تشویقی را از جمله راهکارهای اصلاح بافت فرسوده در این کلانشهر خواند.
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه با اشاره به روند احداث قطار شهری تبریز گفت: روند احداث این پروژه اگرچه قابل قبول نیست ولی از پروژه های شیراز و اصفهان جلوتر هستیم.
 وی تاکید کرد: دلایل مختلفی وجود دارد که باعث شد افتتاح متروی تبریز به تعویق افتد که یکی از آنها عامل مدیریتی است ولی عواملی همچون تاخیر در پرداخت سهم دولت ، تاخیر در مجوزهای بانک مرکزی برای خرید و ترخیص واگن ها از جمله آنها است.
 وی دلیل افتتاح شدن پروژه متروی مشهد را ارایه امتیاز ویژه مبنی بر خرید واگن ها اعلام کرد و گفت: اگر به تبریز نیز اجازه خرید واگن را می دادند مطمئن باشید که الان شهروندان تبریزی از مترو استفاده می کردند.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.