تاریخ : شنبه 28 دي 1392
کد 102

سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر تبریز عنوان کرد

تعریف لایحه تعرفه عوارض محلی شهرداری تبریز در 3 جلسه فوق‌العاده
 سخنگوی شورای اسلامی تبریز گفت: براساس جلسه امروز شورای شهر مقرر شد تا در سه جلسه فوق‌العاده روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و شنبه لایحه تعرفه عوارض محلی و هزینه خدمات سال آینده شهرداری تبریز بررسی و تصویب شود.
سعید حاجی‌زاده  با  لایحه تعرفه عوارض محلی را مهم‌ترین و اصلی‌ترین منبع درآمدی و تأمین و تحقق بودجه سالانه شهرداری عنوان کرد و اظهار کرد: براساس قانون، لایحه تعرفه عوارض محلی باید قبل از لایحه بودجه شهرداری بررسی، تعیین تکلیف و حداکثر تا 15 بهمن با تصویب در صحن علنی شورا، برای اعلام نظر و ابلاغ نهایی به فرمانداری تبریز ارسال شود به همین علت به دلیل فاصله زمانی کم و به منظور تسریع در تصویب لایحه، تشکیل جلسات فوق‌العاده در شورا ضروری به نظر می‌رسد  .
 وی در رابطه با تغییرات احتمالی در لایحه تعرفه عوارض محلی سال آینده گفت: برای حمایت و تشویق شهروندان به ساخت و ساز قانونی، این لایحه نسبت به تعرفه عوارض سال‌جاری تفاوت آن چنانی نداشته و موادی همچون صدور رایگان پروانه ساختمانی (با تراکم مجاز) در محدوده بافت‌های فرسوده و مناطق حاشیه‌نشین به قوت خود باقی مانده است .
 حاجی‌زاده در عین حال از پیشنهاد شهرداری تبریز برای تداوم اعمال افزایش 15 درصدی محاسبه ارزش معاملاتی املاک در لایحه تعرفه عوارض محلی سال 93 خبر داد و افزود: در صورت تصویب و ابلاغ تعرفه جدید از سوی اداره کل امور مالیاتی، افزایش 15 درصدی پیشنهادی شهرداری حذف می‌شود و تعرفه ابلاغی این اداره کل ملاک عمل خواهد بود .
 این عضو شورای چهارم کلانشهر تبریز یادآور شد: از سال 84 تاکنون در خصوص ارزش معاملاتی املاک، تعرفه جدیدی در کمیسیون ماده 64 قانون مالیات‌های مستقیم تصویب و ابلاغ نشده اما بر اساس اعلام مدیر کل امور مالیاتی، دفترچه ارزش معاملاتی املاک برای سال 93 تغییر خواهد یافت و به زودی ابلاغ می‌شود .
لایحه تعرفه عوارض محلی و هزینه خدمات سال آینده شهرداری تبریز پس از تصویب در شورای شهر و تایید مراجع قانونی، علاوه بر چاپ در نشریات محلی، بصورت کتابچه تهیه شود و برای اطلاع و آگاهی عموم مردم در اختیار شهروندان عزیز قرار می‌گیرد .
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.