تاریخ : شنبه 28 دي 1392
کد 101

متروی تبریز؛ همچنان متوقف در ایستگاه بانک مرکزی

سخنگوی شورای شهر تبریز از تعلل یا کوتاهی مسئولان بانک مرکزی انتقاد کرد
سخنگوی شورای شهر تبریز از تعلل یا کوتاهی مسئولان بانک مرکزی در پرداخت پول واگنهای متروی تبریز به شرکت چینی انتقاد کرد.  
 سعید حاجی زاده گفت: بیش از دو ماه است که اولین محموله واگنهای متروی تبریز در گمرک بندرعباس خاک می خورد و صدور اسناد حمل آنها به مقصد تبریز منوط به واریز 20 میلیون یورو به حساب شرکت سازنده چینی است اما متاسفانه بانک مرکزی بدلایل نامعلوم، ارز مورد نیاز را تخصیص نمی دهد.
وی افزود: تعلل یا کوتاهی مسئولان بانک مرکزی برای تخصیص ارز مورد نیاز در حالی است که وزارت کشور پارسال معادل ریالی آنرا به حساب بانک مرکزی واریز کرده و این پول نزدیک به یک سال است در اختیار این بانک قرار دارد. 
سخنگوی شورای شهر تبریز اضافه کرد: همواره مشکل مالی یک سر قصه طرح قطار شهری تبریز و مانع اصلی طولانی شدن اجرای این طرح مهم بوده است اما حال که استثنائاً اعتبار مورد نیاز برای واگنها تامین است، تعلل موجود به هیچ وجه توجیه پذیر نیست. 
سعید حاجی زاده ادامه داد: اواخر آبان ماه که خبر پهلو گرفتن کشتی حامل واگنهای قطار شهری تبریز در بندرعباس اعلام و تایید شد، فرصت سه ماهه، فرجه مناسبی برای انتقال واگنها به تبریز و راه اندازی مرحله اول خط یک مترو به نظر می رسید، از اینرو دهه فجر زمان افتتاح این طرح تعیین و اعلام شد اما متاسفانه بنظر می رسد روند موجود موجب بدقولی چندین باره مسئولان در اعلام زمان بهره برداری از این طرح خواهد شد.
وی در عین حال افزود: هرچند به گفته مدیر عامل قطار شهری تبریز در صورتیکه تا پایان ماه جاری ارز مورد نیاز تخصیص یابد و اسناد حمل صادر شود، انتقال واگنها و راه اندازی مرحله اول خط یک متروی تبریز در موعد اعلام شده و حداکثر در دهه سوم بهمن امکانپذیر است. 
سخنگوی شورای شهر تبریز با اشاره به آثار مثبت، ضرورت و اهمیت تسریع در راه اندازی قطار شهر تبریز مداخله جدی نمایندگان مجلس و دولت در استان را برای حل این مشکل خواستار شد.  

powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.