معرفی سرهنگ عزیز زاهدی

زندگینامه: 
عزیز زاهدی فرزند سعید در فروردین ماه سال 1335 در منطقه ارسباران در یک خانواده اصیل عشایری متولد شد. ایشان نوه جواد امیر تومان، از بزرگان غیور عشایر آذربایجان می‌باشد. حماسه آفرینی‌ها و مقاومت‌های دلیرانه جواد امیر تومان در برابر دست‌درازی‌های افسران و وابستگان دولت وقت روس در تاریخ آذربایجان می‌درخشد. آقای زاهدی دوران کودکی و نوجوانی خود را در منطقه عشایر ارسباران سپری کرد. او سپس وارد دانشکده افسری دانشگاه پلیس شد. و با درجه ممتاز در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل شد. ایشان دوره‌های عالی و تخصصی و متعددی را در رده‌های مختلف فرماندهی و مدیریت تصادفات، ترافیک در مراکز معتبر علمی و نظامی طی نموده‌اند. 

شمه‌ای ازسوابق و مسئولیت های ایشان: 
- مسئولیت‌های متعددی از جمله رئیس پلیس راه و راهنمایی و رانندگی اهر 
- سرپرست پلیس راه‌های تبریز 
- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل
- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان آذربایجان‌شرقی 
- عضو هیئت‌مدیره سازمان تاکسیرانی 
- رئیس شوراهای بررسی تصادفات و امور فنی وسایل نقلیه موتوری استان آذربایجان‌شرقی و اردبیل 
- عضو اصلی شورای هماهنگی ترافیک استان آذربایجان‌شرقی و اردبیل 
- هماهنگی کننده نیروهای ترابری در جریان جنگ تحمیلی مدیریت حمل و نقل و ترافیک در موقعیت های مختلف بحرانی من‌جمله زلزله رودبار، منجیل و... به‌عهده داشتند. 
- دریافت تقدیرنامه‌های متعدد فرمانده نمونه استان های کشور 
- فرمانده صاحب نظر در کمیته‌های مشورتی در امور ترافیک کشور 
- مشارکت در ده‌ها پروژه تحقیقاتی و تالیفاتی در زمینه‌های مختلف مدیریت و بحران ترافیکی از جمله خدمات ایشان به این استان و کشور عزیزمان می‌باشد. 
ایشان به سال 1386 بعد از طی سال‌ها تلاش و خدمات صادقانه به افتخار بازنشستگی نائل و هم‌اکنون به عنوان کارشناس رسمی قوه قضائیه در امور وسایط نقلیه موتوری و تصادفات همچنین عضو اصلی شورای اسلامی کلانشهر تبریز، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک، نائب‌رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت و پیگیری مصوبات شورا، نماینده شورا در کمیته انضباطی شرکت واحد اتوبوسرانی و نماینده شورا در کمیسیون ماده 77 شهرداری تبریز ارائه خدمت می‌نماید.